Jdi na obsah Jdi na menu
 

2009

18. 2. 2010Tak zima je už tady,mrzne až praští,koníkům to ale nevadí..jen stojí Obrazeku balíku sena  a cpou se a cpou..

Wiči už roste bříško-však hříbátko má mít už cca za 3měsíce..
Jinak jsme se byli podívat minulý týden na vánočním trhu v Rožnově ve Valašském městečku..a jako každý rok nezklamal..Krásné výrobky a vánoční atmosféra..FOTKY ZDETak jsme se v neděli utrhli a zajeli si  do Ostravy na Vánoční Obrazekkoňskou show,byla to opravdu moc pěkná akce..Sice se moc fotit nedalo,ale příznice rozmazaných fotek určitě potěším.
Pár foteček ZDE


Tak máme chvíli před vánocema,ale zima nikde,což je dobře,protože pořád doděláváme po venku resty a budem ještě dlouho..
Koníky jsme už přesunuli na pastvinu k domečku,takže na ně máme pěkný výhled z okna..Fotky z výběhu ZDE
ObrazekPrisy jsme ubytovali s Majdou,seznamka proběhla v klidu a stračeny se už pasou spolu-foto jich i štěňátek jsou ZDE
Jinak štěněcí kluci už mají jména-Eda a Hubert,kdo se dívá na večerníčky,tak ví proč:-)
Taky jsme si odskočili na Lysou horu,kde je teď na podzim nádherně  Foto ZDE
A abych nezapoměla-nová majitelka naší Kudrdlinky nám poslala aktuání foto,tak se můžete podívat v rubrice "Koně odchovaní u nás"jaká je to už veliká slečna.


Štěňátka nám krásně rostou,jsou moc roztomilá a příští týden asi oba kluci půjdou k novým páníčkům fotky
pejsanů jsou ZDE
a do "našich videí" jsem přidala i jejich krátké videjko.
Obrazek

Jinak překvapení o kterém jsem psala v návštěvní knize je už zde. Přicestovala k nám nová kobylka Priscilla,je to 10ti letá kobylka foxtrottera-takže Majda má konečně kolegyni stejného plemene.

Na první její fotky se můžete podívat ZDEMinulý týden se na sousedním ranči U Myšáka konala hubertova
Obrazekjízda které se zůčastnilo 84koní!!!Bohužel nebyl čas ani aby jsme se dojeli podívat,ale díky Alence Sandriové se můžete podívat na krásné fotky ZDE24.10.

V minulém týdnu nás nemile překvapil sníh a ošklivé počasí..Protože Obrazekse nedalo nic pracovat kolem našeho bytvamu,tak jsme si zajeli vyvenčit psiska na Staré Hamry a pak vzali i doma na procházku koníky..Fotky najdete ZDE
Taky jsem z této procházky udělala nové video-na něj se můžete podívat v rubrice "Naše Videa"

Jinak štěňátka nám vesele rostou-oba kluci jsou už pořádné kuličky Obrazek,už vidí,začínají chodit a pěkně se vztekat:-))Tak teď jim ještě vymyslet jména..kdyby vás něco napadlo,tak můžete napsat do návštěvky...fotogalerie od narození je TADYTaké jsem zprovoznila nové stránečky sousedního Happy ranče-sice jsou zatím méně zaplněné,ale to se brzo změní..ZDE8.10. jsme se vydali opět do zahraničí:-) a to na světovou výstavu psů Obrazekdo Bratislavy.Sice nemáme moc času,ale světovka tak blízko,tomu člověk těžko odolá.Pejsanů byla fůra,lidí a věcí na pejsky taky,člověk nevěděl kam dřív koukat.Jenom honáků tam bylo 62kousků,což se na našich výstavách nesejde asi nikdy,takže bylo co obdivovat.O to lepší že Světovou šampionku  získala teprve roční fenka z Čech.Moc gratulujem!!!Pár foteček je ZDE,ale bohužel v hale foťák nestíhal,takže je jich málo a nepříliš ostrých..FOTO ZDE
Na zpáteční cestě jsme si 4hodiny poseděli v autě,když před Makovem vytahovali z příkopu kamion,ale jinak moc fajn výlet..


První novinka po měsíci je ta že naše rotvajlerka Barča nám
Obrazekpřipravila nečekané překvapení a porodila štěňátka!Otec je neznámý.nejspíš nějaký metylovický frajer:-)Dva kluci se mají čile k světu.Pokud by někdo měl zájem o hlídače ke koníkům,tak budou k mání...Jinak zatím si koníci užívají krásného podzimního počasí a jelikož na ně nemáme čas a pořád budujem,tak mají opravdu
Obrazekleháro..nějaké fotky z pastvin ZDE


V neděli 4.10. jsme se zúčastnili akce na nedalekém Prosper
Obrazekranči-Svodu fríských koní..bylo to zase něco jiného než westernové dění..Koníci byli krásní,ale westerňáci jsou westerňáci..alespoň v chování:-))Fotky ZDE
2
9.8.2009 Po dvouměsíční pauze se zase hlásím- budujeme naše nové stanoviště a sem tam stihneme i nějaký výlet.

Koníci od nás dostali už předem  k vánocům nový přístřešek, a my se dostali mezi budováním na dva výletky za září ale oba stáli za to.
První byla tůra z Velkých Karlovic kde je fakt nádherně,počasí nám taky krásně vyšlo.Na fot
Obrazekečky krásných valašských samot se můžete podívat ZDE
Další výlet jsme podnikli až do zahraničí:-) na Slovensko na Rodeo Lubina.Je to akce na krásném místě v horách kde se sešlo cca 40-50jezdců. Počasí vyšlo na jedničku, fajn atmosféra a organizace-moc doporučujeme !


Večer jsme se stavili ještě asi v 10km vzdálené Cetuně,kde bydlí náš odchovanec Zrzek se svým fajn majitelem Tiborkem. Zrzik(Samet) si Obrazekžije opravdu úžasným životem mladého koníka na obrovských pastvinách s cca 50ti hlavým stádem koníků.Non stop venku,páníček se o něj chodí starat a rozmazlovat ho.Byl to opravdu krásný zážitek mít kolem sebe na pastvině takové stádo.Bohužel mě zrovna došly baterky,takže jsem se chytala za hlavu...Ale spoustu foteček i tak  najdete ZDE  Ze Sametka je opravdu moc pěkný a šikovný mladý koník.

Taky jsme měli další malý přírůstek.Při přerovnávání dřeva na naší Obrazekzahradě jsme našli vajíčka užovky.Nechtěli jsme je vyhodit,tak jsme je dali doma do substrátu..cca dva měsíce se nic nedělo ..vajíčka jsme už chtěli vyhodit a ejhle-ráno se nám vylíhlo cca 10malých užoveček..Jedna putovala k nám na zahradu a zbytek jsme odnesli k pramenu na kopci kde budou mít užovečky ideální podmínky.


Byli jsme na moc pěkné akci v Albertovci-organizace je tam fakt Obrazekskvělá a i když počasí nepřálo bylo tam moc pěkně. Nejvíc jsme asi byli překvapeni z Borcova skoku který se na závodišti skáče a je opravdu obrovský.FOTO ZDE

Taky jsem dám pár foteček z výstavy která se každoročně koná v horské vesničce Ostravici. Vystavují tam svoje výtvory lidičky z okolních hor-FOTO ZDE


No a další fotogalerie jsou plné našich koní-prcek nám zdárně Obrazekroste-dali jsme mu jméno DANDY TO BELOW HILL a bohužel ho musíme nabízet k prodeji,protože hřebce i nemůžeme doma nechat-ale věříme že bude dělat radost někomu jinému.
FOTOgalerie1 Fotogalerie2 Fotogalerie 3Dál jsem přidala -

- pár nových odkazů
-změny ve všech rubrikách
Obrazek
- pár nových fotek z nového domava naší Kudrdlinky(roste teda jako z vody!)-v rubrice Koně odchovaní u nás
- více o našich Metylovicích-o bičařské historii


Jinak bohužel už nemáme naše zajíčky-jeden nepřežil po měsíci přechod na zelené krmení a další nepřežil naše psi,kteří ho nějakým záhadným způsobem vytáhli z venkovní klece..1.7.2009  Do rubriky-"Naše videa" jsem vložila dvě nové videa-jedno je staršího data-hned po Pištově narození a druhé jsou naši zajíci :-))

26-27.6.2009 Jsme cestovali dlouhé štreky.

V pátek jsme se vydali na Slovensko juknout na jednoho koníka .Cesta a hory byla opravdu nádherná.Koníček byl taky moc milý.
ObrazekV neděli jsme se byli podívat na výstavišti v Brně na výstavě Propet-kde mimo jiné proběhlo křtění malého paint hřebečka Ríši naší kamarádky Soni a vystupovali tam další naše kamarádky ve westernovém programu.Počasí a celá výstava byla moc fajn.Na fotky z obou akcí se můžete podívat ZDE
A dále vám musím představit naše nové spolubydlící.jsou to dva ne králíci,ale zajíci.A ne z klobouku,ale z čepice kde mají pelíšek...Aronovi se Obrazekpovedlo najít hnízdo malých zajíčků na naší pastvině.Bohužel než jsme si toho stačili všimnout,tak tři zajíčky  už žužlal v hubě..dva přežili..Takže doma kojíme zajíce.Jsou oba moc hodní a je s nima sranda-mají oblíbené naše nohy za kterýma pořád běhají a olizují nám chodidla:-))Fotky Boba a Bobka ZDE

Po měsíci absence jsem se dostala k tomu doplnit stránky.Poslední měsíc jsme trávili stěhováním,takže nebyl na nic jiného čas.Ale už snad bude volněji.

ObrazekLetos se na kopci urodilo moře kopretin,takže na focení to bylo moc fajn-tady pár fotek malého prcka s odřeným zadkem v květinách.Letos nás hodně dlouho trápil průjem při Vanesčině říji,takže jsme jenom drhli zadnici.:-)Ale už je to fajn.
Taky nás navštívila fotografka Lenka Daňková-na fotečky od ní se můžete podívat TADY.

ObrazekDalší novinka je ,že Wiči je připuštěná appaloosa hřebcem,takže příští rok na začátku května doufám přibude další puntikatý prďolka.

Dnes a včera jsme se po dlouhé době vydali podívat na závo
Obrazekdy do Kozlovic.Sešla se tam silná konkurence-pár foto ZDE

A dnes jsme se také stavili podívat za naší Kudrdlinkou v jejím novém domově kde se má opravdu super.ObrazekJe už z ní veliká holka-ani by jsme jí nepoznali.Její fotky přidám do odkazu Koně odchovaní u nás ke Curly.


Omlouvám se za opoždění s fotečkama,ale nějak teď nestíháme.
ObrazekTakže tady se vám na fotkách představuje náš nový malý prcek. Zatím je moc hodný a kamarádský,ničeho se nebojí a je to pohodář.Všem děkujeme za krásná přáníčka pro něj jak v návštěvce,tak na mailu,doufáme že na něj čeká krásný koňský život. Fotečky jsou TADY        !!!!!!!!!!A JE TO TU!!!!!!!!!!!!!!!


Po cca 17ti dnech čekání se nám narodil dnes ráno malý hřebeček..Vaneska neměla žádné příznaky,jen večer byla víc přítulná a chtěla být doma,ale jinak nic.O půlnoci se tvářila že spí a že nic nebude..A tak jsme ráno přišli do stáje a už na nás řehtal malý prďolka.Oba jsou v pořádku a malý už pije,kaká a běhá.
Více foto dodám později.
Obrazek

26.4.

Vaneska stále nic a vůbec na nějaké mateřské povinnosti nevypadá:-)Vemínko nemá,lítá v ohradách a vyhazuje:-))Takže si asi ještě nějaký ten týden počkáme..
ObrazekJinak se nám stádo zmenšilo na 4koníky-Wiči,Vanesa,Majda a Flora.Peny se přesunula přes kopec na ranč,kde už zůstane a Kudrdlina se stěhovala o dva dny později do Ostravy k nové majitelce,která jí bude mít jako hobby koníka.Fotky z cesty na ranč s Peny,jarní přírody a učení nakládání do vozíku Kudrdliny jsou ZDE.4.2009 Jaro je už tu...!!!
Vaneska má dnes 2dny do porodu,ale že by tak vypadla,tak to zatím zdaleka ne..Obrazek
Koníci už si užívají jarní travičky-pár fotek je tady...
4.4. jsme se byli podívat na výstavě psů v Ostravě a odpoledne na setkání haflingů u sjezdovky v Palkovicích..fotečky z obou akcí jsou tady
O den později jsme s pejsany byli na tůře cca 25km:náš cíl byl Javorník-bylo opravdu krásně.Fotečky tady...
Jinak se nám zmenší stádo o další dva koníky-a to Peny a Kudrlinu.Obě se stěhují jen nedaleko.Peny na ranč přes kopec a Kudrna k nové majitelce do Ostravy(o tom víc až bude cestovat pryč)


Tak počítač nám zkolaboval kvůli naši neodborné péči,takže se Obrazekhlásím až teď.Nic moc nového se nestalo,Vaneska už má měsíc do termínu,tak budeme pomalu čekat a těšit se.


Konečně můžu taky vložit fotky co nám tu fotila Zuzka Buráňová někdy v lednu.Moc se jí povedly,tak mrkněte ZDE  Sice jsou trochu zimní,ale u nás jaro stejně ještě není-každé ráno máme bílo.


Hlásím se z baheního království,plaveme a pořád prší,no alespoň bude v létě ve studni voda:-))
S koníky teď moc ven nechodíme,ale přesto jedna novinka...

7.3. jsme se rozloučili s našim Zrzičkem a odvezli jsme ho do nového domova-do zahraničí-ale jenom na blízké ObrazekSlovensko:-)Cestou dělal Zrzikovi společnost vypůjčený profesionál Pinďa Bujnoch:-)Pár fotek z cesty je ZDE...
Myslíme že nový páníček i bydliště má Zrzek opravdu skvělé,takže nemusíme být ani smutní.Sametka čeká šťastné mládí na velikých pastvinách se stádem stejně starých hřebečků v pěkné vesničce mezi kopci-Cetuně ve stáji Red horse.V dospělosti se pak bude s novým pánem-Tiborem-věnovat turistice po horách.Co více si pro koníčka přát.Oběma přejeme ať jim to spolu
klape!!!

V únorovém časopise Koně a hříbata najdete plakát naší Majdy a Kudrdliny a na druhé stránce plakátek Vanesky od Z.Buráňové


Tak to že nás zima opustila,jsme se se tedy hodně spletli..:-)Celý Obrazektýden padal sníh bez přestávky,takže máme zase bohatou nadílku.
Tím se nám hůře vytahují balíky sena pro koníky,takže pomoct musí jak koně ,tak technika:-))Wiči jsme poprvé zapřáhli do postroje a jak se na to tvářila se můžete podívat zde..Dost jí to uspávalo a nudilo..:-))

Taky jsme se byli podívat na ranči ve Obrazekvedlejší vesnici U Myšáka na lyžování s koníky.Fotečky jso
u zde
Dnes bylo po týdnu venku krásně jasno,takže se nedalo nefotit a Obrazeknevyrazit na tůru....Fotky koníků v prašanu jsou tady..
A fotečky z výšlapu na Skalku kde bylo opravdu jak v pohádce jsou zde..
Tak zatím to vypadá že nás zima opustila a je tu jaro.Koníci už
Obrazekpouští chlupy,tak uvidíme jestli ještě zima něco nadělí..
Koníci si užívají nicnedělání,všude je bláto nebo led..
Vanesce už začalo růst bříško-termín má cca 18.dubna,takže už se těšíme..
Taky v únorovém čísle časopisu Koně a hříbata můžete vidět dvě fotečky našich koní-Wiči a Penny s Kudrdlinou.
Taky Zrzik si našel nového majitele,takže by se měl cca za měsíc stěhovat..o tom více až za měsíc..Poslední Obrazeklednový víkend jsme zavítali na předvadění plemenných hřebců na Mustang,ale bohužel fotky z haly nic moc,takže na Rajče je ani dávat nebudu.
Koníci byli fakt moc pěkní a i celá akce byla super připravená.

!!!!!!!!!!!!!!Po dlouhých dvou letech se nám podařilo dopátrat u nás Obrazekodchovaného koníka Dakota Below Hill,který byl prodán do Španělska.Na povídání o něm a nové fotečky se můžete podívat do odkazu Koně odchovaní u nás ....!!!!!!!!!!
Tak se opět hlásím po nějaké době.

|Dostali jsme krásnou sněhovou nadílku,takže si jí koně ,psi i my užívali.Takže tu bude zase fůra nových fotek..
Obrazek
Jedny jsou nafocené z jednoho časného zimního rána,kdy napadl přes noc sníh,takže na kopci nebyla téměř ještě ani stopa..ZDE

Další jsou asi o dva dny starší,procházka se psisky,naši koně v ohradě, a

pak jsem byla na kopci fotit Lucku Kolátorovou Obrazeks její arabkou Usou,tak se snad nebude zlobit když sem dám pár foteček :-)) ZDE


Jeden víkend jsme si udělali výlet do Olomouce na výstavu psů,takže pár fotek psích krasavců ZDETaky u nás byla fotit Zuzka Buráňová z časopisu Koně a hříbata,takže až dodá fotečky,tak je určitě vložím i sem..Tak svátky máme u konce..
Počasí nám tedy přálo a tak jsme ho využili hlavně na tůry po okolí a horách..a taky na vychajdy s koníky..
Byli jsme ve Frenštátě na vozatajských závodech,na návštěvě v Krkonoších,na tůře po Ondřejníku,po Hůrkách,okolo Šance,a na novoročním výstupu na Kubánkov..
Alespoň pár foteček vám dám sem..

Obrazek-Nejprve fotky z vycházek s koníky ZDE...

-Dále fotky z tůry kolem přehrady Šance,kde bylo opravdu nádherně..foto ZDEObrazek-A poslední- novoroční výstup na Kubánov v Palkovicích,kde se scházejí domorodci i koňaři aby si popřáli do nového roku ZDE
Blíží se štědrý den,svátky a nový rok..Všem moc děkujeme za krásná přání pro nás a posíláme vám za to malé videjko s přáním od všech z ranče Pod hůrkou....