Jdi na obsah Jdi na menu
 

2010

3. 1. 2011

Krásné a klidné Vánoce všem návštěvníkům stránek a všem přátelům přeje Eva,Jirka a Barunka.

Jako každý rok je tu pro vás vánoční video.

Moc děkujeme za všechny krásné PFky!!!!Na všechny se můžete podívat v rubrice PF 2011

 

12.12.2010

Vánoce se blíží a tak jsme se vydali na vánoční trhy do Valašského muzea do Rožnova ,kde se nám každoročně moc líbí.Počasí bylo opravdu vánoční,byla chumelenice a mrzlo,takže atmosféra byla p2030119.jpgdokonalá, Jen Barunka nám v kočárku trochu zapadala sněhem,takže byla jak v iglů:-) Ale celou dobu spokojeně spala,takže jí to asi moc nevadilo.Na fotečky se můžete podívat TADY

 

 

 

 15.11.2010

Po delší době se hlásím na stránkách..

 

Včera jsme se vydali na 800km dlouhou cestu do jižích čech,odkud jsme si přivezli naší novou posilu stáda-paint horse klisnu Zippo Shaining Star - "Rous".Cesta byla hodně dlouhá,Barunka jí absolvovala s náma,takže vybírala s náma koníka už ve třech měsících:-)p2010158.jpg

 

Kobylka je moc hodná a příští rok by se jí mělo narodit cca v červnu hříbátko po paint hřebci,takže budou rodit a vychovávat hříbátka s Julčou.Už se moc těšíme..

Fotky ze včerejší cesty jsou ZDE


 

Bohužel nemůžeme mít všechno,tak musíme naídnout k prodeji naši půlroční appa kobylku Viky.Neradi,protože je to kopírka naší p2000731.jpgWiči,takže povahou super koníček,který nic neřeší a ničeho se nebojí a má ráda lidi.Ale jistě se najde někdo kdo jí bude mít jako fajn parťáka. Více v rubrice Koně na prodej.

 

 

 

 12.10.2010

Podzim je tu a s příchodem prcka na svět nám na koníky moc času nezbývá,ale snad to bude jen lepší a lepší..

Ale alespoň pár foteček z ohrady je tady..FOTO ZDE

dsc_1485.jpgKluci Dandy a Samet s jejich majitelem Tiborkem se zůčastnili výstavy koní na Slovensku kde se moc líbili.Pár foteček najdete TADY

 

 

 Jinak malá Barča nám už trochu povyrostla-takže pár foteček ZDE

 Hlásím se po delší době.Žádné info z koňských akcí tu ale nebude,protože poslední týdny jsem trávila v nemocnici v Ostravě.Bylo to nekonečné,ale výsledek stál za to.

19.8. se nám v 10.20h narodila Barunka - 1830g, 46cm..Musela na svět o něco dřív,proto je trošku malinkatá,ale snad to brzy dožene.A doufáme že z ní bude taky koňařka jako my.Ono jí ani nic jiného  nezbude :-))

Krátké video z prvních dnů života tady...(vypněte si zvuk u rádia na stránkách)

 

 

Jedno video pro naše letošní hříbátko-kobylku Viky.(Před spuštěním si vypněte zvuk rádia na stránkách)

 

 

V prostorách bývalé řemenářské dílny v Metylovicích bude 7. srpna vavrin_bilek_vyroba_bicu.jpgotevřeno obecní muzeum se stálou expozicí – Kožane město.

 

 

 

 

 

 17.7.2010 - jsme se při cestě do čech stavili podívat na výstavu Amerických akit v Horce nad Moravou.Pejsani byli moc pěkní-pár fotek ZDE

10.7.2010

Vydali jsme se do skanzenu do Rožnova na Hejův p1960061.jpgnožík-což je akce kde je k vidění  práce řezbářů a jejich výrobky.Bohužel letos jich tam bylo dost málo,takže jsme se brzo přesunuli do Trojanovic na parkurové závody.Tam jsme se dívali až do večera Pár foteček je ZDE

 

 

 

 

 

 3-5.7.2010

Prodloužený víkend jsme využili k tůře po horách.Prošli p1950454.jpgjsme si novou trasu po Smrku,moc pěkná cesta v chládku lesa,kde se to dalo přežít i v těch velikých vedrech.

Foto ZDE

 

 

 Taky jsme se byli podívat jako každý rok na výstavě na Ostravici ,kde jsou vidět krásné věci od umělců z hor.Fotky ZDE


27.6.2010 jsme se vydali po pracovní sobotě na výlet do Tlumačova Obrazekkde se konal Chovatelský den.
Program byl moc pěkný,počasí nám přálo,koníků fůra..Celý den se moc vydařil.Foto z akce je tady..
26.6.2010 Jsme brzo ráno vezli koníky z Happy ranče do Rožnova na závody,ale brzo jsme se museli vracet,takže jen pár ranních foteček ZDE


ObrazekA to nejlepší na konec-naše Julča zůstala březí,takže pokud všechno půjde dobře,tak se můžeme těšit příští jaro na první malé foxtroťátko:-)
-------------------------------------------------------------------------------------
20.6.2010

Vkládám pár nových foteček Vikči a koníků z pastvin.FOTO ZDE


13.6.2010

Tento týden byl velice náročný..nejen že bylo veliké vedro,takže jsme se všichni vařili,ale absolvovali jsme dvě daleké cesty do Rakouska s Julčou k ženichovi,kterého jsme jí pro letošek vybrali.
Chovatelé hřebce nebydlí zrovna "na rovině" a značení vesniček v Rakousku moc nefungoval
Obrazeko,takže první cestu jsme se projeli s přepravníkem po úzkých horských serpentýnách:-)což bylo docela psychicky náročné:-)
No a při druhé- zpáteční cestě zase začalo protestovat autíčko a počasí...Jeli jsme v noci přes Vysočinu ve velikých bouřkách a mezi tím kontrolovali kolo u auta jestli ještě nehoří:-)Ale nakonec jsme ve zdraví přežili a teď už jen můžeme doufat že Julča bude březí a nebudeme muset tento výlet absolvovat znovu...tak držte palce.
Foto z cesty a foto hřebce  ZDE

2.6.2010

ObrazekTak po pěkném víkendu už zase prší a prší...Naštěstí jsem stihla nafotit pár foteček,takže je vkládám SEM25.5.2010

Po delší době zdravím z vodního královstí..
Letošní jaro nám vláha opravdu nechybí..po třech dnech vytrvalých Obrazekzáplavových dešťů se nemůžem dočkat toho,že nám to tu u koníků vyschne..každý den je nějaká průtrž mračen,nebo bouřka a tak pořád chodíme v bahýnku..Alespoň nemusíme zalívat kytky..to je jediné plus:-)
Jinak o víkendu jsme zde měli na návštěvě kamaráda a kopytáře ObrazekPetra Soukupa,takže koníci mají kopýtka jako ze škatulky.
I malá Vikča už měla svojí první úpravu a chovala se moc pěkně.Zatím se celkově jeví jako kopírka Wiči-takže totalní flegmatik..Mamka jí moc nezajímá,pořád někde něco študuje,klidně s náma od Wiči odejte navolno na vzdálenost že jí nevidí, řehtá na lidi,auta a se vším se hned chce kamarádit..Pár foteček z našich rozmáčených luk je TADY10.5.2010 Konečně vkládám fotogalerii naší nové kobylky.
ObrazekPojmenovali Victory = Vítězství protože se narodila na Den vítězství. A vítězství bylo taky to že se po 29dnech konečně narodila.:-)
Jinak barevně je to kopírka své maminy Wiči,tak doufejme že po ní zdědí i její úžasnou povahu.Bohužel pořád u nás prší,takže fotečky jsou nic moc..Podívat se na Vikču můžete ZDE


8.5.2010

Tak konečně jsme se dočkali!!!!!!!!!!!
8.5. chvilku před půlnocí se Wiči narodila po 29dnech přenášení!!!!!! kobylka.
ObrazekPorod proběhl v pořádku,ač kobylka byla hodně veliká a Wiči rodila poprvé.Malá je hrozně akční,pořád běhá,pije,na nějaké spaní nemá čas:-)Barevně bude asi celá po mamce-jen má ještě hvězdičku na čele a bílé nožky.Doufejme že se tak povede i povahově.
Více fotek dodám později.


2.5.2010 Wiči nás natahuje,pořád nic..už přenáší cca 22dní,takže Obrazeksnad už se brzo dočkáme a vyspíme:-)

Na pvního máje jsme se vydali na valašsko na výstavu koní a vozatajské závody do Podlesí.Přes ranní déšť se počasí umoudřilo a bylo nádherně.Závody byli jako vždy moc pěkně udělané,pohoda,hodně krásných koníků...Fotečky z akce jsou ZDE24.4.2010

Krásné počasí nás vytáhlo opět na valašské kopce-tentokrát na tůru
Obrazekz Hutiska Solanec.Bylo opravdu nádherně a prochajdu jsme si my i psiska užili.K večeru jsme se zastavili ještě na Bečvě u Solanských,kteří mají nové krásné hříbáko-kobylku a štěňátka malých berňáčků.  FOTO ZDE
Jinak Wiči nás stále napíná..už přenáší cca 15dní a na porod nevypadá..možná čeká na čarodějnice na které se narodila i ona..

22.4.2010 

ObrazekMusím sem dát jednu krásnou zprávu,která k nám dorazila až z Orlických hor-Andělce-(mamině naší Wiči) se narodila 19.4. nádherná kobylka po QH hřebci.Moc gratulujeme Ivče a Pepovi!Kobylka má už teď zajištěný krásný život u nich na ranči-ať vám dělá jen samou radost!
Více foto najdete ZDE

17-19.4. Po dlouhých třech dnech kdy non-stop lilo se počasí Obrazekumoudřilo a užili jsme si krásný slunečný víkend.
Částečně sice pracovní a kydací,ale našel se čas i vyvenčit všechny koníky na kopci-FOTO ZDE
V neděli jsme se zase provětrali my a psiska na tůře na Stolovou horu ...FOTO ZDE
Wiči si dává na čas,už 9 dní přenáší a vypadá to že ještě dalších pár bude..
16.4.Takže Wiči si dost nepospíšila s přírůstkem,takže jí předeběhla Julča:-) 
Obrazek14.4. jsme přivezli domů novou kobylku foxtrota.Jmenuje se Zane´s Juliet a přijela k nám až z Francie kde žila a cestovala v horách.Zatím je moc hodná a milá.Uvidíme jak se vyloupne dál:-)
Doufejme že se jí u nás bude líbit a prožijetu s námi spoustu pěkných let. 

10.4. Jsme se vypravili do Ostravy na výstavu psů.Máme jich doma Obrazekteď nějak málo,tak jsme se museli jet podívat na větší množství:-))
Počasí se moc nevyvedlo,ale pejsani byli pěkní-pár foteček ZDE

Jinak Wiči už má po termínu a moc se jí do porodu nechce.No komu by se taky chtělo v tom deštivém počasí.Ale nějaké změny jsou už na ní vidět-uvidíme kdy nás překvapí..
Ještě čekáme další přírůstek do stáda, tak kdo bude první:-)...


28.3. Jaro už je konečně tu..Takže my jsme začali makat venku a Obrazekokolo stájí na údržbě areálu a co dělají koně se
můžete podívat TADY..no člověk by si to s nimi hned vyměnil..:-))
Wiči má cca 13dní do termínu porodu,ale na porod nevypadá zatím ani náhodou..Takže si asi zase počkáme až na dlouho po termínu na hřebečka:-)


16.3. Nás opustila naše appaloosa kobylka Vaneska,odjela k novým páníčkům až k Děčínu. Bude se nám moc stýskat,ale noví majitelé jí jistě budou hýčkat,takže o ní strach nemáme  a bude se mít určitě moc dobře.

ObrazekTaky jsme dostali pár nových foteček jak roste kobylka z našeho odchovu Curly Bellow Hill-Kudrdlinka,takže v rubrice "Koně odchovaní u nás" se můžete podívat jaký je jí "kus"koně:-)
7.3. Ráno nás překvapila chumelenice a -15stupňů..takže jsme cesta s Dandíkem se značně zkomplikovala,protože sjet s přepravním od Obrazeknás z kopce by byl docela risk..Nakonec jsme se v poledne přesto odhodlali, vyrazili a byli jsme moc rádi,protože celou cestu byli krásné suché silnice a svítilo sluníčko..Dandy se choval moc pěkně,v přepravníku vůbec nezlobil,na to že se odstavil od maminy od vemínka..V novém prostředí se nestačil divit co vidí nových koníků- určitě se mu tam bude líbit-konečně si vyhraje ve stádě stejně starých hřebečků a nebude mučit kobyly jako u nás:-)Jsme moc rádi že se dostal do tak pěkného místa jako Sametek a bude mít tak hodného a fajn páníčka.Ze Sametka je kus koně-na fotkách je vidět že se ve výběhu nenudí..pořád má koho zlobit:-)Na fotečky z cesty a na Sametka se můžete podívat ZDE6.3. Jaro nám už klepe na dveře,ale zima ne a ne se vzdát..takže Obrazeknám zase dnes trochu nachumelilo a ochladilo se..

Ale i tak jsme se vydali vyvenčit koníky na kopec..Moc si to na travičce užívají.Dandy zítra odjíždí k novému páníčkovi,takže dnešní fotečky jsou poslední kdy se proháněl tady u nás v místě narození:-) Takže jak nám hoch přes zimu vyrostl se můžete podívat ZDE..
 
Do nového domova by měl jít tento týden taky Hubert-jedno z našich podzimních štěňátek..

Jinak Wiči má termín už skoro za měsíc,takže sem vložím kalendář ať můžete opočítávat s námi jak se blíží datum porodu-už se nemůžeme dočkat.:-)


V sobotu jsme se vydali do Starého Jičína kde Svaz chovatelů Moravy a Slezska pořádal celodenní přednášky o výživě koní.
Vše bylo moc pěkně připravené a přednášky byli opravdu zajímavé a dozvěděli jsme se hodně nových věcí..Jen je škoda že když už se někdo snaží něco uspořádat,tak se účastní tak málo lidí..
Přednášela např.

MVDr.Markéta Sedlinská, MVDr.František Horník,Ing.Dr. Lenka Papežová,Ing.Dušan Kořínek,Dr.Josef Šmarda,Dr.Petr Pokorný a Ing. Lenka Gotthardová..
Pár foteček ZDE
Obrazek
Taky mám přišlo pár krásných foteček ze Slovenska od Tibora-majitele u nás odchovaného appaloosáčka Samet Bellow Hill.Je už z něj moc pěkný veliký kluk a užívá si na velikánských pastvinách se stádem stejně starých hřebců.Více fotek jsem přidala do rubriky "Koně odchovaní u nás"Zima je dlouhá,ale už to vypadá že se blíží ke konci...
Začalo nám pomalu ale jistě tát ,sníh mizí ,hromady koblih vylézají:-)
ObrazekKoníci jsou tlustí jak celou zimu jen baští a baští a my taky:-)
Wičinka se už nehýbe skoro vůbec-však má holka cca 50dní do porodu..už se moc těšíme na hříbečka..
Dandy se už chystá k novému páníčkovi,už se určitě těší,protože kobyly nemají pro jeho hrátky pochopení..
Jinak žádné veliké novinky,ale vložím sem alespoň malou fotodokumentaci letošní tuhé zimy..
FOTO ZDE
Vánoce i Silvestra jsme přežili  a tak jsme se vydali 1.1. Obrazekpěšky s pejsky na vítání Nového roku na vrch Kubánkov na Palkovické hůrky ,kde se sešla zase fůra lidí si popřát i fůra koňařů a pejskařů.Na fotky se můžete podívat TADY