Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zajímavosti o foxících

Trail v národních parcích Arizony.

clanek1web.jpg Po velmi dlouhém letu přistává letadlo na letišti v Arizonském Phoenixu.Po hodině jízdy autem dorazí návštěvníci na ranč ve Scottsdale. Mimo 50 vycvičených koní rasy Missouri foxtrot je možné najít ve vzorně  udržovaném areálu ranče I krytou jezdeckou halu,parkur pro trail  nebo třeba Horsewalker/kolotoč/.

Tím největším zážitkem je ovšem okolní krajina.Umožňuje nejlepší podmínky pro vyjížďky-člověk se může celé dny kochat jízdou mezi kaktusy nebo překračovat říčky a řeky.Je to splnění opravdového kovbojského snu.

clanek2.jpgMusí se ovšem vydržet až 6 hodin v sedle.Odměnou je ale trail arizonskými stezkami,které často vedou do prudkých kamenitých svahů,po úzkých hřebenech ,zahrnují přechody řek I jízdu mezi obřími kaktusy.

Koně nesou své jezdce pohodlně a bez známek velké námahy složitým terénem.Na takovém trailu pak jezdec ocení skutečné kvality Missourijských Foxtrotů.

clanek3web.jpgPro trail existuje na ranči nepřeberné množství možností-lze volit asi ze stovky možných tras.Jen namátkou lze jmenovat např. Jack` s Canyon Trail nebo vyjížďku do Monument Valley.

Lze dokonce zorganizovat vyjížďku do Grand Canyonu a na Colorado River-jedná se o jedinečný grandiózní zážitek.

Na závěr lze konstatovat,že Scottsdale a ranch je ideálním místem pro všechny příznivce skutečného westernového ježdění-člověk zde najde nefalšovaný Horsemanship

A zažije neopakovatelnou dovolenou v sedle.

clanek4web.jpgJe nutno ale dávat pozor: ježdění na missourijských foxtrotech se rychle mění v opravdovou závislost.

 

 Dr.Manfred Wolfgruber