Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

 

Vítejte na stránkách ranče Pod hůrkou


Náš ranč se nachází ve vesničce

Metylovice

 

(550.m.n.m.) na úpatí Moravskoslezských Beskyd, pod lesnatým masívem Ondřejníkem. 

 

Obrazek

 

 

 


Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Vesnici se dříve říkalo"koňské nebe",protože v minulosti se tu ve velké míře rozvinulo koželužské a bičařské řemeslo. Proto mají Metylovice ve znaku koně a bič na modrém pozadí nebe..


Více o výrobě bičů v Metylovicích a o historii celé vesnice najdete ZDE

 Kroniky obce Metylovice ZDE

 

 

 

Obrazek

 

Všude kolem nás se rozprostírá krásná příroda a kopcovitá krajina plná lesů a luk, ideální k chovu koní a k vyjížďkám. Obojímu se věnujeme i my.


 

O nás...

 

Začali jsme s chovem plemene QH a appaloosa.

Postupně převažoval chov appaloos, protože nás baví chov barevných koníků-míchání barviček a čekání jaké hříbátko se z toho vyklube:-)Ale samozřejmě Obrazekje pro nás důležitá i povaha našich hříbat,takže vybíráme do chovu hřebce kteří jsou povahově hodní a vyrovnaní.

 

Osvědčilo se nám spojení appaloosy a QH.Appaloosa dodá hříbátku barvu a tvrdost appaloosy. QH zase zase své osvalení a skvělou povahu.Hříbata se Obrazektak dají využít jak ke sportovnímu ježdění tak jako společníci na vyjížďky.

V roce 2009 se začínáme věnovat novému plemenu koní-Missouri foxtrotter

Toto plemeno nás zaujalo už před lety, protože dle popisu p2030655.jpgsplňuje přesně požadavky které máme na koníka pro turistické ježdění.Je to koník který se v USA používá na turistiku v horách,kde je díky svým chodům nejen pohodlný, ale i velice jistý v neschůdných terénech,protože vždy jeho tři nohy spočívají  na zemi.

Nejprve kupujeme první hříbě od rakouského chovatele,po roce přivážíme klisnu z USA a další rok k nám přichází další kobylka od chovatelů z Francie.Ta je nyní březí .

 

Nás soutěžní ježdění neláká a nelákalo,takže koníky využíváme na turistické ježdění a vandrování po okolních horách,což je vlastě taky takový trail-jen přírodní a ne soutěžní:-)ObrazekS koníky vlastně žijeme na "jedné pastvině" takže všechny naše koně jsou společenští,mají rádi lidi,důvěřují lidem,nemáme problém že by nějaké z nich někdy kopal,kousal,nebo šel proti lidem.

Hříbátka už od mala vychováváme,věnujeme se jim individuálně-nemáme jich žádná kvanta takže Obrazekje na to čas..takže vodění,zvedání nožek,vázání je hned od mala samozřejmost.Majitele našich hříbat si pečlivě vybíráme a většina z nich si žije krásným životem v novém domově.Popravdě jsme rádi když jsou naši koníci využíváni spíše rekreačně a užívají si život na pastinách,než když by měli prožívat sportovní dril a být zavření v boxu.

Snažíme se pořád vzdělávat co se týče chovu koní.Koně u nás celoročně žijí na pastvinách,v přístřešku,žijí ve stádě a mají celý Obrazekden neomezený pohyb.Koníky koveme jen na delší trasy v horském kamenitém terénu ,jinak jsou pořád na boso.

Jinak kromě koní jsme milovníci snad všech zvířat,takže nikdy nemáme doma jen koně,ale spoustu dalších Obrazekspolubydlících...psi,kočky,žabičky,gekonky,měli jsme kraby,zajíčky,fůru rybiček,osmáky,opičky,chameleony...atd..Další přírůstky zvířátek jistě postupně ještě přijdou:-)

 

Obrazek


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V blízkosti je i monoho jiných rančů a jízdáren např.- ranč Kláry Šálkové v Kozlovicích, Prosper ranč Čeladná, Rega ranč Čeladná, ranč Sviadnov, jízdárna Rias u FM, jízdárna ve Frenštátě a Trojanovicích...Obrazek

 


<