Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pořád nás doprovázejí kromě koní nějaká zvířátka ..a bez nich by to asi nešlo.


 

 

Aron-australský honácký pes
-Aronek je můj protekční pejsan:-))Vyrůstal s náma v bytě takže ho máme dobře přečteného  a člověk už ví skoro i to co si Aron jen myslí.
Je to hrozný cíťa-do vody se mu moc nechce(a to jsem chtěla hlavně psa co se bude rád ráchat ve vodě:-),do blátíčka taky ne.Když na něj člověk nadává,tak se velice stydí a je z toho špatný ještě dlouho.Svou radost projevuje šťěkáním-což se hlavně páníčkovi moc nelíbí.
Jeho největší zálibou je honit a kousat koně a hryzat do pneumatiky kolečka na hnůj:-)
Byl s náma skoro všude-ať autem,vlakem,pěšky či doprovod s koňmi..Sice není úplně výstavní kousek,ale neměnila bych ho...:-)

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ája -australská ovčanda

Aju si pořídil zase páníček-vybrali jsme největší štěňátko z vrhu,které pořád roztomile kňučelo..To jsme ale nečekali že jí to kňučení nikdy nepřejde:-)Takže páníček "vafasoval " dalšího hlučného psa.:-)Ale jinak je Ajulka moc hodná-je to opravdu zlatý pejsek co se od člověka nehne,od koně se nehne,z domu neuteče,má ráda všechny lidi,ráda se mazlí a je to taková vyčůraná ženská jak se patří..:-))

Narozdíl od Arona má ráda vodu a špínu:-)Taky je naše věrná cestovatelka -sice s jejím věčným kvíkáním je to někdy o nervy,ale už si zvykáme..

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zvířátka která s námi žila a už je nemáme

 

 

Barča-rotwajlerka,která hlídá naše koně a i nás .Pro nás je to hrozný mazlíček,ale když by sem chtěla přijít nezvaná návštěva tak dokáže skákat nad 1,5 vysoký plot a nevypadá u toho vůůůbec mile..:-))

Obrazek

 

 

 

 

 

Majk-německá doga

Majka jsme si vzali asi jako dvouletého od jedné paní která se od koní musela přestěhovat do paneláku kam by dogu sebou nemohla vzít.Musel by do útulku,Barča v té době byla na dvorku sama,tak jsme jí vzali jako kámoše k ní.

Majčik byl moc hodný,byl to mazlíček..až na ty jeho dlouhé sliny:-)

Majk nás bohužel v prosinci 2008 opustil navždy na torzi žaludku

 

Obrazek

 

Žabičky

Obrazek

Žabičky chováme doma v teráriích -existují různé druhy,různé barevné formy .Jsou to krásná zvířátka která krásně trilkují.

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Krabíci

ObrazekObrazek

(Krabíci nás bohužel už opustili)

 

 

 

 

Rybičky-protože se nám zmenšil prostor k žití,tak rybičky už doma nemáme.

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 


Gekončík noční
-gekončíci jsou malé ještěrky,jsou tiché a pokud se ochočí,tak jsou i velmi komunikativní,dají se chovat a hladit.
Obrazek
Obrazek
Basík
Obrazek


Pokud by vás zajímalo víc o zvířátkách které chováme napiště nám na mail a my dotazy rádi zodpovíme


O ACD

V květnu jsme si pořídili štěňátko australského honáckého psa -pejska Arrona Corada
Obrazek


Obrazek


Obrazek


ObrazekJeho rodokmen:

 

 

 

 

 

CORADO-A-DINGO Gold Florén

 
Arrowhead Bullit Star

 
ICh.Kurpas´Jump Back Jack Heelerhill W F Cody
BJS Speckled Snow
Ch.Cattlefarm´s Blue Arrow Adavale Red Reverenge
Cranefield´s Blue Ipanema
Diamantina Bullit Star

 
Ch.Reddenblu´s Gunpowder Ch.Reddenblu´s The Proclaime
Ch.Reddenblu´s Fast As You
Boroborra Bulit Star Ch.Cattlefarm´s Blue Thunder
Ch.Cattlefarm´s Blue Arrow

  Diventy´s GINA

 
Ch.Reddenblu´s Ironhorse

 
Ch.Reddenblu´s Agassiz Thunderhart Ch.Longacres Blue Thunder
Ch.Reddenblu´s Angel Luvs Badmen
Ch.Reddenblu´s Navaho Rug Ch.Reddenblu´s North of the Law
Ch.Dreamtime Fallen Angel CD
Ch. Diventy´s Sweet Madame Blue

 
Hickory Knoll Bearberry Ch.Hickory Knoll Spend a Buck
Hickory Knoll Crossover
Ch. Dingoranch Funny Wise Lightning Bar Moose
Bushranger´s Such-A-Brat


Zde o jeho rodičích:
otec:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CORADO-A-DINGO Gold Florén

 

Chovný pes / Stud Male, * 11. 1. 2004

Agility: Zkouška LA1, ZVOP - vlohy k pasení, ZVOP - zkouška z pasení

Povaha: přátelsky, ovladatelný, poslušný, neagresivní, ve smečce nekonfliktní...


Výstavy:
3x VN1- nejlepší dorost ČR
3x V1 CAJC - Juniorský šampion ČR
1x V1 CAJC ,BOB - Slovensko
1x V1 CAJC, BOB -Německo
1x V2 res.CAJC - Německo
1x V1 CAC - Polsko
1x V1 CAC,CACIB,BOB - Slovensko
2x V2 res.CAC - ČR
1x V1, CAC, res CACIB - ČR
1x V1, CAC, CACIB - ČR
květen 06 - V1,CAC,CACIB,BOB - Polsko
- V2 res.CAC klubová výstava Mladá Boleslav
- V1,CAC,CACIB,BOB - ČR - MVP Litoměřice
červen 06 -
MV Senec SK - V1, CAC, BOB
- MV Nitra V1, CAC, CACIB, BOB

- Polsko Lodž V2
srpen 06 -
V1 Krajský vítěz Karlovy Vary,
- 3.místo chovatelská skupina


Matka:

 

 

 

 

 

 

 

 

  Diventy´s GINA 

Chovná fena / Female, Imp. Canada, * 1. 10. 2004

Povaha: ostražitá, temperamentní


Výstavy : velmi nadějná
Krajská výstava Karlovy Vary - V2,
2. místo nejkrásnější pár s Dotorem

 

 

 

 


Arronovi sourozenci:

 

 

 

 

 

 

6 týdnů

 

 


Affair Dingo
pes / male

Allgado Blue
pes / male

Allready Dingo
pes / male

Arron Corado
pes / male

Arrow Red
pes / male

Aemy Angel
fenka / girl

Amantina Star
fenka / girl

Anginella Blue
fenka / girl


Chovatelská stanice GREEN RANCH

 

 

 

 

 

 

"Mistrovský manager otevřených plání" aneb tajemství duše Australského honáckého psa

 

 

 

Motto:

Australský honácký pes je jako kovboj s celým svým podivínstvím, hrdostí a zákonitostmi bytí v divokém svobodném a opravdovém světě, kde je stejně blízko do ráje i pekla, věren životu a nikdy se nevdávající. Jsou srdcem a krví jednotní. Jsou bratři, jednovaječná dvojčata.

Toto plemeno oficiálně existuje 100 let, ale jeho historie se datuje již od roku 1800. Pochází z Austrálie. Jeho tvůrci jsou kolonisté z Anglie, ne nadarmo nazývané chovatelskou velmocí. Z dovezených plemen, vedeni nutností přizpůsobení se té nejdrsnější realitě života ve svérázné australské přírodě a přilitím krve původních obyvatel Austrálie - dingů vznikl naprosto neobyčejný pes. Jeho původní poslání vyžadovalo všestranné schopnosti nejen v pojetí dnešního pohledu na všestrannost jako takovou. Pracovní vlohy, houževnatost, dominanci vůči dobytku, víc než spolupráci, empatické napojení na lidi a koně, schopnost ochrany stád i obydlí. Jeden z jeho nejslavnějších tvůrců Sir Robert Kaleski o něm prohlásil: "Je to jediný pes se kterým přežijete v buši".

Australský honácký pes je střední, silný, zemitě stavěný, jehož zbarvení a patrová srst jsou světově jedinečné. ACD byl vyvinut kvůli kontrole divokého dobytka ve skupinách několika stovek na rančích, v přírodním terénu nespoutané divočiny a zároveň v ulicích velkoměsta Sydney na tržištích s dobytkem. Tyto okolnosti stály v cestě všem tradičním pracovním plemenům. ACD jsou nezávislý myslitelé a jen jednou(!) trénovaní jsou schopni s absolutní brilantností zvládnout všechny své úkoly. Jsou vysoce inteligentní, schopni sami komplexně řešit dané úkoly, perfektně vytipují zvířata ve stádě, která dělají problémy, a v tom samém čase jsou milými a něžnými vychovateli a ochránci telátek a jehňátek. Zcela výjimečná je jejich touha potěšit a uspokojit svého pána a vřelé až empatické napojení na něj. Dobytkářům nahradí až čtyři pracující muže na koních.

Plemena začleněná do původního tvůrčího programu: Smithfieldští honáci z mastných trhů v Londýně spáření s domorodými australskými dingy zrodili tzv. Timminsovi "kousáče". Byli tišší, ale kousaví. Kvůli zjemnění přišly kolie. V roce 1840 pan Thomas Hall z Muswellbrooku v Novém Jižním Walesu dovezl do Austrálie pár "Modrých hladkosrstých Náhorních Kolií". Křížením s Dingy vznikli modří nebo červení psi, kteří byli vynikající v nahánění. Brilantně se pohybovali po hřbetech dobytka, nazývali je Hallovi Pataři (Hall´s Heelers - rok 1870). Na začátku sedmdesátých let 19. století pan Davis s kolegy přikřížili do těchto psů trochu krve bullteriéra, ale většina těchto kříženců nevyhovovala kvůli pevnému zákusu dobytka. Bratři Jack a Harry Bagustovi křížili Hallovi Heelery s dalmatiny pro využití lásky dalmatina ke koním a ke svému pánovi. Pro posílení pracovních schopností přichází na řadu "Blafkand Tan" Kelpie. Tohle finální křížení přineslo výsledný typ plemene, majícího dodnes "Tan" znaky na těle. V roce 1902 Sir Robert Kaleski vytvořil první standard pro plemeno Australian Cattle Dog. V roce 1940 Dr. Allan McNiven, australský veterinář, použil znovu krev Dinga do ACD, ale kvůli nežádoucímu zjemnění těla a temperamentu byli Královskou radou Zemědělské psí společnosti tito jedinci odstraněni z registru.

Hluboko v nitru ACD

Kdo a jaký je? Originál, který zůstává originálem! Křišťál mezi kameny (křišťál obsahuje léčivou moc všech druhů kamenů). Kytara mezi hudebními nástroji (kytara obsahuje celý orchestr). Dříč se srdcem na dlani. Mistrovský manager otevřených plání - tolik citáty.

Ale především je ACD partner, kde je přesaženo slovo partner svým významem. Nelze je nemilovat ať už z potřeby, vděčnosti nebo úcty. Je nutné ale určité varování, a sice v souvislosti s jejich velmi pestrým potenciálem. V krabici, která obsahuje vše, můžeme totiž cokoli probudit. V zásadě jsou ACD bytosti všech extrémů. Dovedou být extrémně tvrdí a pevní a zároveň jemní, citliví a empatičtí. Bleskově přechází v práci i v nitru z extrémní akce do úplného klidu. Opravdu nenapodobitelní jsou v lásce ke svému člověku. Jelikož na evropský kontinent přišli teprve nedávno, většina chovatelů ACD měla už před jejich pořízením zkušenosti s jinými plemeny a všichni z nás potvrdí, že honáci jsou věrnější než věrní. Milují jakoby víc. Tenhle fenomén pochází z historie. Angličtí kolonizátoři a jejich původní plemena přišli do Austrálie z anglických aglomerací, kde mimo práci žili každý ve svých společenstvích. Lidé s lidmi, psi ve smečkách. V Austrálii se náhle ocitli uprostřed nekonečných pustin plných neznámého života. Nyní stál vedle sebe člověk a jeho pes odkázáni jeden na druhého. Dnes je vědecky předpokládáno, že předkem nejčetnější skupiny plemen je právě dingo a že dingo stojí u prehistorického pramenu sblížení lidí a psů, které vzniklo na mystickém a duchovním podkladu, nikoli na vzájemné spolupráci k niž dochází až o několik set let déle. Předkové dingů dodnes žijí v původních oblastech Asie v neobyčejné symbióze s domorodými lidmi, kde je běžné kojení štěňat lidskou matkou a naopak. Kromě fyziologických vkladů je jistě nezanedbatelný tento dingův přínos do charakteru ACD, kteří fascinují empatickými schopnosti.

ACD v Evropě, pravda versus mýty a omyly

Český překlad slova honácký je zavádějící. Neznamená "honiti", ale pochází od cattle=dobytek, cattle dog je tedy plemeno chovatelů dobytka. Češi překládají výraz cow boy jako honák. Jakékoli "honění" by bylo újmou dobytku na váze nebo na mléce. I když v minulosti provázeli honáci stáda na velké vzdálenosti, zajišťovali tyto minimální ztráty tím že reagovali prudce na sebemenší náznak rozběhnutí některého z kusů právě aby zabránili jakýmkoli zbytečným honičkám. Horší než omyl je lidská hloupost a arogance, kterou vydrží pouze plemena s bohatou chovatelskou základnou a tu bohužel ACD v Evropě zatím nemá. Jediná práce, která je honákovi vlastní a nenahraditelná žádným z kynologických sportů a která jediná rozvijí pracovní vlohy ACD, je práce s dobytkem. Jen amatér může tvrdit, že rozvijí pracovní vlohy ACD kynologickými sporty. Mnohem horší je novátorství z nouze ctnosti produkovat jedince s bílými plotnami na těle, které jsou varovným signálem hluchoty, slepoty nebo obojího. Zjemňování typu, které by znemožňovalo ve zdraví přestát práci u dobytka. A nebo zdůrazňovat jako klad, že se v některých chovech nevyskytuje krátkonohost, když od prvního standartu platí, že největší chybou je naopak dlouhonohost, která omezuje nezbytnost nízkého těžiště k práci. Bořit je velmi snadné. Správná cesta je úcta a vážnost ke stavitelům a nerozmělnění v nedohlednu toho co tak mistrovsky postavili.

Přejato ze stránek Cinderellas